Prawo-pracy.net

wszystko o prawie pracy

Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil
Zaawansowane
Grzesiek

umowa na okres probny a ciaza?


17 sty 2008 - 15:09:57
witam od pracodawcy otrzymalam umowe na okres próbny ktora zakonczy sie okolo 7 listopada okazalo sie w tym czasie ze jestem w ciazy konkretnie 4 miesiac jest teraz .Czy jest taka mozliwosc ze nie zostanie mi przedłuzona ta umowa?Jak odnosie sie do tego prawo? pozdrawiam i czekam na pomoc

Re: umowa na okres probny a ciaza?


17 sty 2008 - 15:09:57
W Pani przypadku, czyli w przypadku umowy na okres próbny zawartej na czas dłuższy niż jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie 3 m-ca ciąży - taka umowa ulega przedłużeniu do dnia porodu.
Bogna

Ciąża, a praca na okres próbny dwa miesiące.


04 mar 2008 - 22:28:00
Proszę o odpowiedź na moją sytuację. W miesiącu styczniu 2008 podjęłam pracę na okres próbny dwa miesiące, który upłynął ostatniego dnia lutego.Sądziłam, że pracodawca przez cały mój okres próbny pracy nie wnosił żadnych uwag co do jej wykonywania, po okresie próbnym przedłuży ze mną umowę. Jednakże tak się nie stało i w ostatnim dniu pracy, a właściwie pod koniec dnia, oznajmił mi, że nie przedłuży ze mną umowy . W międzyczasie podejżewałam, że mogę być w ciąży, gdyż pewne symptomy na to wskazywały. Moje przypuszczenia potwierdziły się podczas wizyty u lekarza. Czy w takiej sytuacji będąc w ciąży ( 6-7 tydzień) pracodawca miał prawo mnie zwolnić? Czy mam jakieś szanse odwołać się do pracodawcy, przedstawiając mu zaświadczenie lekarskie o ciąży, aby przywrócił mnie do pracy?
Kodeks pracy nie wszystko wyjaśnia , jest w nim mowa o okresie próbnym powyżej jednego miesiąca. Jak to się ma do mojej sytuacji? Gdzie mam się zwrócić, czy do Sądu Pracy aby mi pomógł rozwikłać moją sprawę? Na różnych forach szukałam podpowiedzi w podobnej sprawie, ale nie wszystko było w nich jasne.
Proszę, może ktoś da mi dobrą radę , podpowiedź.

Czekam i z góry dziękuję-Bogna
Autor:

E-mail:


Temat:


Wiadomość:

Dostępni użytkownicy

Goście: 28
Najwięcej uzytkowników: 5 04 lip 2017
Najwięcej gości: 113 12 gru 2017


usługi prawnicze

Prawo >> separacja małżonków >> prawa człowieka >> Prawo Pracy >> Sędzia >>
porady prawne pytania, odpowiedzi, artykuły i opinie ciekawostkią, artykuły,
pytania i odpowiedzi
Prawo mieszkaniowe Wszystko o sędziach
Ubezpieczenia ZDROWOTNE >>

Ubezpieczenia Zdrowotne - Forum


Właścicielem serwisu jest Legalsupport sp. z o.o.